16, Híres épületek: Budapest, Rumbach utcai zsinagóga

kozepso homlokzat 1

Képeket és a leírást készítette: Hucskóné Kovács Mária

A Rumbach utcai zsinagóga romantikus, a mór építészet jegyeit utánzó stílusban épült zsinagóga a budapesti „zsinagóga-háromszögben”, a későbbi budapesti gettó területén. „Kis zsinagóga”-ként is ismert (a „nagy zsinagóga” a Dohány utcai). A VII. kerületben található, a Rumbach Sebestyén utca 11-13. szám alatt.
A zsinagóga 1869 és 1872 között közadakozásból épült. Tervezője az osztrák Otto Wagner, aki a bécsi szecesszió vezető alakja volt. A falán magyar nyelvű emléktábla olvasható, amely azokra a zsidókra emlékeztet, akiket 1941-ben ebben az épületben gyűjtöttek össze. Mielőtt a megszállt ukrajnai Kamenyec-Podolszijkba szállították a magyar hatóságok, ahol a németek legyilkolták őket. Az épület a második világháború óta romos, 1959 óta nem használták vallási célokra. 2006-ban a Budapesti Zsidó Hitközség visszakapta, azóta látogatható volt.
A Miniszterelnökség 2014-ben kötelezte el magát, hogy 3,2 milliárd forintból korhűen rekonstruáltatja a Rumbach utcai zsinagógát. A közel négy évig tartó felújítás Dávid Ferenc művészettörténész műemléki kutatásai alapján Kőnig Tamás és Wágner Péter építészek, illetve Baliga Kornél építőművész-belsőépítész tervei szerint készült el.
A műemléki felújításon átesett csodálatos épületet 2021. június 10-én adták át.
Lehet, hogy egy kép erről: szabadtéri és emlékmű
 
 
 
 

Idén lettünk 6 évesek

5 1

Cégünk 2017-ben alakult és azóta is töretlen a növekedésünk. Az elmúlt években bővült tevékenységünk számos szolgáltatással. Ingatlan üzemeltetés, kezelés és hasznosítás mellett a műszaki karbantartás is jelentős szerepet kapott, amely 60%-os árbevétel növekedést eredményezett a tavalyi évben. Jelenleg 27 ingatlant és társasházat kezelünk, mely 9500 m2-t foglal magába. Ebben az évben arra törekszünk, hogy az árbevételünket megduplázzuk. Ezúton is szeretnénk megköszönni partnereinknek, bizalmukat felénk. Nem is beszélve a munkatársakról, akik a lelkét képezik cégünknek. A mostani évünket több szempontból is fontos számunkra. Az egyik, a sikerélmény, hogy cégünk töretlenül fejlődik és hogy 6 évesek lettünk. Statisztikai adatok szerint az újonnan alapított cégek kis része éri el az 5 évet.

Ajka, 110 nm-es iroda

IMG 2500 1

Kiadó iroda, üzlethelyiség Ajkán a Belvárosban

bakonyia 2
Bakonyi Árpád
Tel: 06-30/398-49-27
E-mail: bakonyia@rem189.eu

Leírás

Ajkán az Eötvös utca 8-10-ben (régi földhivatal épülete annak is a váróterem része) utcai iroda, alapterülete 110 nm. Ezen felül az iroda rendelkezik külön bejárattal, saját konyhával és mosdóval.  Az iroda tökéletes üzlethelyiségnek, coworking irodának egyaránt.
Az iroda Ajka belvárosában található.

Bérleti díj nettó: 160 000 Ft .

Az iroda rezsiköltsége elszámolás alapon történik.

 Az iroda egyetlen nagy helyiségből áll. Megtekinthető előre egyeztetett időpontban.

Bővebb információ az irodaházról: Ajka, Eötvös irodaház

Érdekel, kérem hívjanak vissza!

Alaprajz kijelolve
Szolgáltatás
ajánlatkérés
Szolgáltatás
társasházkezelés
BLOG
20180904_105811-825x510

15, Híres épületek: Budapest, Királyi Lovarda

Kiralyi Lovarda Vastagh Gyorgy szobraval

Képeket és a leírást készítette: Hucskóné Kovács Mária

Királyi Palota 19. század végi átépítésekor erre a területére reprezentatív udvart terveztek. (csikós udvar) A Lovarda épülete 1902-ra készült el. A neobarokk épület Hauszmann Alajos tervei alapján épült fel. Az épületet a századforduló idején az udvartartás céljaira használták, 1938-ban spanyollovas iskolájával bővült, és a lovas egység reprezentatív bemutatókat tartott itt.

Királyi Lovarda 1902-től csaknem fél évszázadon át volt a Budavári Palota dísze. A világháború pusztításai a Lovardát sem kímélték, de az épület ennek ellenére menthető lett volna, a hatalom mégis a lerombolása mellett döntött  Egy időben gyakran megfordultam a Széchenyi Könyvtárban, valamint a Könyvtártudományi és Módszertani Központban, csak a nagy semmi volt a helyén. A ma látható épület az eredeti épület hű másaként épült meg a Hauszmann program keretében 2021-ben. A rekonstrukció során hűen követték a századfordulós terveket, de a Lovardát belül a legmodernebb technikai megoldásokkal szerelték fel. Vezetett sétán jártam a falai között, nagy élmény volt! Jelenleg rendezvényekre bérelhető.

Az épület elé az eredeti helyére került Vastagh György : Lófékező c. szobra, amit ma Csikós szoborként emlegetnek.

14, Híres épületek: Budapest, Klotild Paloták

20221124 141808 Matild es szemben a Klotild palota a Ferenciek tere felol

Képeket és a leírást készítette: Hucskóné Kovács Mária

Klotild paloták (Klotild és Matild) néven ismert két jellegzetes angol neobarokk, eklektikus épület Budapest V. kerületében, a Ferenciek terén található. A Rákóczi út felől nézve az Erzsébet híd jelképes kapuját alkotják.

A millenniumot követő századfordulón József Károly főherceg neje, Klotild Mária főhercegné kezdeményezésére pályázatot írtak ki.

Az építési megbízást Korb Flóris és Giergl Kálmán kapták meg. A házak 18991902 között épültek meg.

Üvegablakaik Róth Miksa műhelyében készültek. A 48 méter magas tornyokat a főherceg koronájának felnagyított másolata díszíti. Budapesten elsőként szereltek be liftet. A kályhák a pécsi Zsolnay csempegyárban készültek.

A második világháború alaposan megrongálta őket.

1901-től a déli épületben működött a Belvárosi Kávéház. Krúdy Gyula itt írta a Szindbád történetek nagy részét. Boldog Békeidők pezsgő életének népszerű színtere volt, ahol híres közszereplők, újságírók és művészek fordultak meg nap, mint nap. A második világháború után ez a kávéház nyílt meg elsőként a fővárosban. A neobarokk palota felkerült az UNESCO világörökségi listájára.

Több évig tartó és minden részletre kiterjedő renoválás után, eredeti pompájában tért vissza a történelmi szecessziós kávéház a műemlékvédelem alatt álló Matild Palota épületébe.