Nagyon kellemes élményt osztanék most meg. Egy régi baráttal (egyben kollégával) hozott össze a sors, akivel természetesen a karácsonyról és a szakmáról is beszéltünk. Egy röpke kivonat erről a beszélgetésről, nagyon tanulságos:
„A családfő, gondosan ellenőrizte a ház elektromos rendszerét, mivel több helyre is terveztek fényfüzéreket kihelyezni, beleértve a kertet is. A fények telepítésénél észrevette, hogy az egyik hosszabbító kábele megsérült az előző évben. Azonnal lecserélte egy új, kültéri használatra is alkalmas kábelre. Ezenkívül egy érintésvédett elosztót is beszerzett, hogy minimalizálja a kockázatot. A család közösen döntött úgy, hogy a karácsonyi fényeket este nyolc óra után lekapcsolják, hogy megelőzzék a túlmelegedést. A családfő egy időzítőt is beszerelt a kültéri világításhoz, amely automatikusan lekapcsolta az áramot az éjszaka folyamán.
Az ünnepi előkészületek közben nagyon odafigyeltek arra is, hogy a konyhai és egyéb háztartási gépek ne terheljék túl a hálózatot, és a gáztűzhely közeléből eltávolítottak minden gyúlékony tárgyat.
Volt kollégám emellett gondoskodott arról, hogy a kémény tiszta és jól szellőző legyen, mivel az ünnepek alatt gyakrabban használták a kandallót. Meghívott egy kéményseprőt még a készülődés előtt, hogy ellenőrizze a rendszert, ezzel megelőzve a füst visszaáramlását vagy esetleges kéménytüzet.
Emellett gondosan átnézették a ház fűtési rendszerét is, hogy a kazán megfelelően működjön. Ezzel nemcsak a hideg téli napokat vészelhették át kényelmesen, hanem a szén-monoxid-mérgezés kockázatát is csökkentette. Ezen kívül beszerzett egy szén-monoxid-érzékelőt, amelyet a kazán közelében helyezett el.”